Oferta remontu szpitala.

Primater ma wieloletnie doświadczenie w realizacji placówek medycznych na terenie całego kraju. Firma odpowiada za kompleksową realizację projektu w zakresie budowy, przebudowy i modernizacji obiektów przeznaczonych do leczenia pacjentów. W ofercie Primater dostępna jest usługa remontu szpitala, która dotyczy dostosowania lokalu do wymogów sanitarno-epidemiologicznych oraz aktualnych trendów w zakresie budowy takiej placówki. Jako generalny wykonawca działamy w modelu design & build (zaprojektuj i zbuduj). W ramach współpracy wspieramy naszych klientów w wyborze lokalu, jego projektowaniu i optymalizacji kosztowej wszystkich etapów budowlanych. Do naszych działań należy również nadzór prac własnych i dostaw sprzętu.

W naszym portfolio mamy liczne projekty zrealizowanych placówek medycznych, m.in. dla stomatologów, właścicieli gabinetów medycyny estetycznej. Aktualnie realizujemy kilka przebudów i modernizacji istniejących przychodni na terenie kraju. W ofercie remontu szpitala proponujemy, m.in.: budowę sufitów, wymianę posadzek, wymianę drzwi, dostosowanie oświetlenia o wskazanej barwie i natężeniu, malowanie ścian, wymianę mebli czy oznakowania.

zdjęcie szpitala po remoncie

Zapytaj o wycenę.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę remontu szpitala.

Oddziały podstawowe w szpitalu.

Projekt budowy czy remontu szpitala obejmuje kilka stref. Szpitale posiadają oddziały opieki podstawowej, oddziały specjalistyczne oraz ambulatoria. Do czterech podstawowych specjalności, które muszą obejmować jedną placówkę należą:

  • oddział internistyczny,
  • oddział pediatryczny,
  • oddział chirurgiczny,
  • odział ginekologiczno-położniczy

Aspekty prawne ważne przy projektowaniu szpitali.

Budowa czy remont szpitala, podobnie jak w przypadku innych placówek medycznych, rządzi się pewnymi prawami, które określają m.in. standardy Unii Europejskiej oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej. Trzeba pamiętać, że remont szpitala jest złożonym i odpowiedzialnym procesem, który wymaga wiedzy w zakresie przepisów prawnych i technicznych. Odpowiadając za jego budowę lub modernizację, należy pamiętać w szczególności o:

  • układzie przestrzennym: w głównym holu wejściowym zakładu opieki zdrowotnej powinny znajdować się: miejsce dla okryć wierzchnich osób przychodzących, punkt informacyjny lub informacyjno-rejestracyjny, miejsce na wózki dziecięce lub inwalidzkie,
  • przeznaczeniu pokojów: pokoje łóżkowe mogą być przeznaczone dla pobytu stałego nie więcej niż 5 pacjentów,
  • wielkości sali dedykowanej pacjentom: minimum 25 m2 w salach jednoosobowych, 2- m2 w salach wieloosobowych,
  • specyfice układu łóżek: co najmniej 10% ogólnej liczby łóżek oddziału powinno być umieszczonych w pokojach 1- lub 2-łóżkowych wyposażonych we własne pomieszczenia higieniczno-sanitarne,
  • materiałach zapewniających łatwość w czyszczeniu, m.in. antybakteryjne powłoki ścienne, płytki ceramiczne, wykładziny winylowe oraz posadzki z żywic epoksydowych, czy wielowarstwowego mikrocementu,
  • oświetleniu: pokoje łóżkowe powinny mieć zapewniony bezpośredni dostęp światła dziennego,
  • instalacjach: pomieszczenia, w których są wykonywane badania lub zabiegi, powinny być wyposażone w umywalki, instalacje grzejników powinny umożliwiać utrzymanie w czystości grzejnika, ściany i podłogi.

W przypadku oddziałów przeznaczonych określonym schorzeniom lub stanowi zdrowia zakres regulacji prawnych wykracza poza normy ogólne, poniżej kilka przykładów.

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii:

  • usytuowanie oddziału powinno zapewnić komunikację z zespołem operacyjnym, oddziałem ratunkowym lub oddziałem doraźnej pomocy, oddziałem przyjęć oraz z wszystkimi oddziałami łóżkowymi. Wejście do oddziału powinno prowadzić przez śluzę służącą do przekazania pacjenta, będącą równocześnie śluzą umywalkowo-fartuchową dla pracowników,
  • w oddziale powinna być urządzona izolatka dostępna z traktów komunikacji oddziału.

Odział ginekologiczno-położniczy

  • W oddziale ginekologiczno-neonatologicznym powinny być wyodrębnione pokoje posiadające śluzy umywalkowo-fartuchowe dla noworodków obserwowanych, wcześniaków, intensywnej opieki noworodka oraz pomieszczenia dla noworodków wymagających opieki pośredniej i ciągłej.

Oddział dziecięcy

  • w odcinku dzieci młodszych łóżka powinny znajdować się w zespołach 8-12-łóżkowych, wyposażonych w śluzę fartuchowo-umywalkową i punkt pielęgniarski,
  • ściany oddzielające pokoje łóżkowe w pododdziale dzieci młodszych, jak również ściany między pokojami i punktem pielęgniarskim, powinny być przeszklone w sposób umożliwiający ciągłą obserwację dzieci. W pododdziale dzieci młodszych drzwi do pokoi powinny być przeszklone.

Po więcej informacji na temat regulacji dotyczących poszczególnych oddziałów zachęcamy do lektury Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Dlaczego warto remontować szpitale?

Przeprowadzenie remontu w szpitalu może wynikać z bieżącego użytkowania przestrzeni, która wraz z upływem czasu wymaga renowacji lub dostosowania do aktualnych norm projektowych. W przypadku placówek medycznych bardzo ważną rolę odgrywa dla nas pacjent – naszym celem jest budowanie atmosfery, która będzie dla niego komfortowa, budująca poczucie bezpieczeństwa i sprzyjająca jego leczeniu. Niewielkie zmiany w stylistyce szpitala, mogą diametralnie wpłynąć na samopoczucie pacjenta i odbiór placówki.

Wśród aktualnych trendów, które dominują w projektowaniu szpitali, są:

  • ciepłe barwy, zastępujące standardową zieleń,
  • naturalne światło,
  • wydzielone strefy relaksu,
  • w przypadku najmłodszych pacjentów: kolorowe tapety i kącik zabaw.


Na rynku placówek medycznych można również zaobserwować  dynamiczny rozwój nowych technologii. Właściciele szpitali coraz częściej decydują się na poprawę obsługi pacjentów, korzystając z systemów informatycznych do zarządzania dokumentacją medyczną, które ograniczają zużycie papieru i umożliwiają zdalny dostęp do danych. Obecnie modernizacja dotyczy także sali operacyjnych, czy gabinetów lekarskich, w których wykorzystuje się nowoczesny sprzęt medyczny.

Szpital, który wygląda nowocześnie i schludnie buduje zaufanie pacjenta i ukierunkowuje jego wybór na skorzystanie z danej placówki. W Primater bazujemy na wiedzy i doświadczeniu w pracy przy projektach medycznych, tworząc wnętrza ergonomiczne i przyjazne pacjentowi. Planujemy funkcję obiektu, tzw. space plan, czyli aranżację przestrzeni, technologię, komunikację lekarz-pacjent.

wnętrze szpitala po remoncie

Dlaczego warto wybrać Primater?

Zespół Primater to doświadczeni specjaliści, m.in. wykwalifikowani inżynierowie, kierownicy budowy oraz kierownicy projektów z wieloletnim doświadczeniem. Firma współpracuje też z podwykonawcami, m.in. zaufanymi ekipami remontowymi, dzięki czemu realizuje nawet najbardziej złożone projekty w sposób zgodny z założeniami czasowymi i kosztowymi. 

Primater specjalizuje się w projektach placówek medycznych. Zespół prowadził i nadzorował budowy, m.in. Cićkiewicz Clinic, czy Klinika Miracki. Przedstawiciele firmy Primater odpowiadali m.in. za:

  • koordynację, logistykę i zarządzanie projektem,
  • optymalizację kosztów i harmonogramu.
  • instalacje sanitarne: wodno-kanalizacyjne, wentylacji, klimatyzacji, sprężonego powietrza, instalacje do ssaków, kompresorownie,
  • instalacje przeciwpożarowe,
  • instalacje elektryczne i niskoprądowe: elektryka, oświetlenie, dostawa i montaż opraw,
  • LAN, audio, monitoring, alarm,
  • architekturę, w tym: posadzki (wylewki betonowe, mikrocement żywiczny, żywice epoksydowe, spieki), ściany, ściany RTG (oślony radiologiczne), ściany szklane wraz z systemem folii ciekłokrystalicznych, sufity napinane barrisol, sufity podwieszane, meble gabinetowe, meble recepcji,
  • pełne wyposażenie toalet i aneksów kuchennych,
  • oznakowanie zewnętrzne i wewnętrzne,

Informacje

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 797 585 000
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621

Referencje

5/5

Fachowa praca i dobre ceny

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diama rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsuonsetetur

Jan Kowalski
Prezes Resport Invest

Kontakt

Jeśli chcą Państwo przedstawić nam swój pomysł z chęcią podejmiemy się współpracy. Zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza lub kontaktu telefonicznego.

Polityka prywatności i inne zapisy prawne

SPECTAR21

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 503 322 062
Telefon: 515 800 448
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621