projektowanie przychodni w praktyce przez generalnego wykonawcę Primater ujęcie 1

Projektowanie gabinetów lekarskich w myśl zasady healing environment – co to oznacza w praktyce?

Doświadczeni specjaliści, nowoczesny sprzęt i kompleksowa oferta medyczna to kluczowe elementy dobrze prosperującej placówki medycznej. A co z przestrzenią? Czy to jak wygląda miejsce, w którym się leczymy może mieć wpływ na proces terapeutyczny? Okazuje się, że ogromny. Projektowanie gabinetów lekarskich i obiektów medycznych coraz częściej odbywa się w taki sposób, aby ostatecznie zapewnić bezpieczne i jak najlepsze warunki do leczenia. Nie zapominamy także o tym, że nowoczesny gabinet lekarski, to również lepszy komfort i efektywność personelu medycznego, który spędza w klinice sporą część swojego życia. Jakie warunki powinna spełniać przestrzeń zaprojektowana zgodnie z zasadą healing environment i komu zlecić jej wykonanie?

Spis treści

Nowoczesny gabinet lekarski – nowe standardy

Sektor ochrony zdrowia w Polsce cały czas się rozwija, a z każdym rokiem przybywa nowych punktów medycznych. Wzrost liczby placówek idzie w parze z rewolucją w zakresie ich budowy i aranżacji. Inwestorzy, którzy przychodzą do nas z konkretnym planem oczekują, że projekt przychodni, gabinetu lekarskiego czy projekt gabinetu stomatologicznego, zostanie przeprowadzony kompleksowo i z pełnym zrozumieniem specyfiki tego rodzaju budynków i pomieszczeń.

My z kolei, jako generalny wykonawca inwestycji, odpowiadamy za kluczowe aspekty jak to, by wykorzystane materiały, sprzęt i oświetlenie spełniały wszystkie niezbędne wymagania uwarunkowane prawnie i posiadały odpowiednie certyfikaty polskie oraz europejskie. Do naszych zadań należy również taka realizacja projektu gabinetów lekarskich, by w pełni odpowiadał założeniom healing environment – co obecnie stanowi must have, nowoczesnej i dobrze przygotowanej przestrzeni. Co się kryje pod tym pojęciem?

Projektowanie gabinetów lekarskich zgodnie z HE

Jedną z definicji tego pojęcia jest takie projektowanie gabinetów lekarskich i obiektów medycznych, by tworzyły przestrzeń sprzyjającą procesom terapii, ale także wpływały na lepsze samopoczucie odwiedzających i samego personelu. W jaki sposób to zrobić? Starając się patrzeć oczami pacjentów. W Primater działamy wspólnie z całym zespołem interdyscyplinarnym, złożonym z architektów, technologów medycznych, projektantów instalacji i konstrukcji a kończąc na lekarzach. Oczywiście Ci ostatni – angażowani są jedynie w kluczowych momentach realizacji inwestycji, po to by móc uwzględnić najważniejsze potrzeby z perspektywy inwestora oraz użytkowników przestrzeni. Jakie?

Prywatność i dyskrecja na wagę złota

W tym miejscu, jak w żadnym innym potrzebujemy dyskrecji i prywatności, dlatego już na etapie projektu funkcjonalnego warto uwzględnić odpowiednie rozmieszczenie pokoi zabiegowych, pomieszczeń sanitarnych, a także kluczowej w tym budynku recepcji. To tutaj podajemy wrażliwe dane lub wskazujemy na przyczynę wizyty, dlatego tak istotne jest zaplanowanie tej przestrzeni w taki sposób, aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. W realizacjach wykończeniowych często stosuje się wszelkiego rodzaju ścianki akustyczne, które pomagają wyciszać dźwięk i zapewniają dyskrecję przy obsługiwaniu klientów.

Gabinet lekarski – projekt

Odpowiedni design i oświetlenie wpływają, również na obniżenie stresu u pacjentów. Budynki przeznaczone do prowadzenia działalności medycznej nie wzbudzają raczej pozytywnych odczuć u klientów, ponieważ co do zasady kojarzą się z nieprzyjemnymi komplikacjami zdrowotnymi. W jaki sposób podczas inwestycji możemy zminimalizować negatywne wrażenie? Jednym z rozwiązań jest przeniesienie akcentów z aranżacji mieszkalnych do przestrzeni komercyjnych – jak obrazy czy rośliny, które znacznie ocieplają szczególnie większe centra medyczne.

Samopoczucie pacjentów korzystających z placówek jest bardzo istotne i powinno być wzięte pod uwagę przy planowaniu funkcjonalnym przestrzeni, ale nie można zapominać jednocześnie o tym, jak ważne jest zapewnienie w tym miejscu bezpieczeństwa oraz działalności zgodnej ze wszystkimi przepisami prawnymi. Aby mieć pewność, że dopełniliśmy formalności na każdym szczeblu, warto podjąć współpracę z generalnym wykonawcą, który zajmie się inwestycją kompleksowo.

Informacje

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 797 585 000
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621

Referencje

5/5

Fachowa praca i dobre ceny

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diama rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsuonsetetur

Jan Kowalski
Prezes Resport Invest

Kontakt

Jeśli chcą Państwo przedstawić nam swój pomysł z chęcią podejmiemy się współpracy. Zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza lub kontaktu telefonicznego.

Polityka prywatności i inne zapisy prawne

SPECTAR21

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 503 322 062
Telefon: 515 800 448
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621