Projekt gabinetu stomatologicznego szyty na miarę.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym, niezależnie od wieku, bardzo często wywołuje stres i strach u pacjenta. W projektowaniu takiego gabinetu należy więc priorytetowo podchodzić do stworzenia przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni. Na komfort pacjentów w trakcie wizyty u stomatologa wpływ ma wiele czynników – od układu przestrzennego, przez dobór kolorystyki i grafik, po rodzaj mebli oraz dodatków.

Realizacja i koordynacja projektów budowy gabinetów stomatologicznych jest jednym z głównych obszarów działalności zespołu Primater. Firma w ostatnich latach zaprojektowała i zrealizowała kliniki i gabinety o różnej skali i przeznaczeniu, w tym, m.in. gabinet stomatologiczny z salą do relaksu, dla dorosłych, czy kącikiem zabaw dla dzieci. 

Gabinet stomatologa

Zapytaj o wycenę.

Skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę projektu gabinetu stomatologicznego.

Remont gabinetu stomatologicznego z Primater
Projekt gabinetu stomatologicznego
Realizacja projektu przychodni lekarskiej z Primater

Co bierzemy pod uwagę podczas projektu gabinetu dentystycznego?

Przy realizacji projektu gabinetu stomatologicznego uwzględniane są:

Pacjent

Gabinet stomatologiczny powinien być przyjazny dla pacjenta. Obecnie coraz większą uwagę przykuwa się nie tylko do samego miejsca, w którym przeprowadzane jest leczenie, ale również przestrzeni, znajdujących się w pobliskiej odległości, tzn. holu, punktu rejestracji, poczekalni. Części wspólne, publiczne powinny być zaprojektowane w komfortowy sposób, aby umilić czas oczekiwania na wizytę i zbudować zaufanie pacjenta do danego miejsca oraz zasygnalizować profesjonalizm placówki już od pierwszego kontaktu z nią.

Ergonomia

Pomieszczenie, w którym przeprowadzane jest leczenie stomatologiczne, powinno być przestronne i uporządkowane. Dobrze zorganizowane gabinet to taki, w którym meble zajmują jedną z powierzchni bocznych, a środek jest dedykowany stołowi i profesjonalnym narzędziom stomatologicznym. Zachowanie ergonomii przestrzeni buduje poczucie estetyki, bezpieczeństwa oraz zwiększa profesjonalizm świadczonych przez lekarza usług.

Ekonomiczność (koszty i spodziewane zwroty z inwestycji)

Generalni wykonawcy gabinetów stomatologicznych skupiają uwagę na optymalizacji przepływu personelu i zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, takich jak np. systemy informatyczne do zarządzania dokumentacją medyczną, dzięki którym ogranicza się zużycie papieru i umożliwia zdalny dostęp do danych. Zapewnienie skutecznej obsługi pacjenta, ma wpływ na optymalizację czasu oczekiwania na wizytę oraz minimalizację kosztów zatrudnienia.

Design

Placówki medyczne są obecnie coraz bardziej nowoczesne. Większą uwagę niż wcześniej przykuwa się do designu, wybierając komfortowe i eleganckie meble, indywidualny zapach, czy przykuwające uwagę dodatki. W częściach wspólnych, jak poczekalnia wykorzystuje się kojące obrazy i tapety, spokojną muzykę i wygodne sofy, które budują przyjazną i komfortową atmosferę. W gabinetach stomatologicznych coraz częściej stosowane są ciepłe kolory i naturalne oświetlenie, które wpływają relaksująco na nastrój. W przypadku gabinetów dedykowanych dzieciom należy pamiętać o bajkowych grafikach, rysunkach, wesołych kolorach, czy kąciku zabaw w poczekalni.

Regulacje

Mimo że, każda placówka jest inna, projekty gabinetów medycznych muszą być zgodne z przepisami sanitarno-higienicznymi, co czyni taki projekty trudnym już na etapie jego opracowywania. Minimalna powierzchnia gabinetu stomatologicznego musi wynosić 12 m2. Generalny wykonawca ma za zadanie przewidzieć wszystkie instalacje sanitarne w pomieszczeniu, które zasilają unity stomatologiczne czy fotele w gabinetach lekarskich, takie jak: sprężone powietrze, ssaki, zasilenia elektryczne. Bardzo ważne pozostają również higiena i łatwość w utrzymaniu czystości oraz sterylizacja urządzeń, które służą zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentów. Wszystkie używane w projektach i później w realizacji materiały muszą posiadać atesty higieniczne do stosowania w placówkach medycznych.  W przypadku, gdy masa wywożonych odpadów medycznych określonych kodem UN 3291 wynosi więcej niż 333 kg, gabinet stomatologiczny powinien korzystać z doradcy ADR. Podczas kontroli sanepid sprawdza, czy pomieszczenia w gabinecie spełniają wymogi sanitarno-higieniczne oraz czy personel przestrzega zasad epidemiologicznych. Sanepid może, m.in. pobrać próbki do badań laboratoryjnych, przeprowadzać procedury higieniczne, czy kontrolę dokumentacji medycznej.

Regulacje prawne przy projektach gabinetów stomatologicznych.

Zgodnie z wymaganiami sanitarno-higienicznymi gabinety stomatologiczne powinny, m.in.:
  • stanowić samodzielny budynek, lokal w zespole budynków, bądź część budynku lub lokalu przeznaczonego do innych celów, pod warunkiem całkowitego wyodrębnienia,
  • wykorzystywać oświetlenie, które odpowiada potrzebom użytkowym oraz warunkom określonym przez prawo,
  • być wyposażone w podłogę z połączeniami ze ścianami, umożliwiającymi mycie oraz dezynfekcję,
  • być wyposażone w: umywalkę z ciepłą i zimą wodą, dozownik z mydłem w płynie i środkiem dezynfekcyjnym, pojemnik z ręcznikami jednorazowego użytku oraz pojemnik na zużyte ręczniki.
Więcej na temat regulacji prawnych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
Projekt gabinetu stomatologicznego firmy Primater

Cały proces projektowania gabinetu.

Proces projektowania gabinetu stomatologicznego jest bardzo złożony. Jako generalny wykonawca działający w modelu design & build (zaprojektuj i zbuduj) Primater przeprowadza klientów przez wszystkie etapy, od doboru lokalu, poprzez jego projektowanie i optymalizację kosztową wszystkich etapów budowlanych. Primater nadzoruje prace własne i dostawy sprzętowe. Firma ma doświadczenie w przygotowywaniu indywidualnych gabinetów lekarskich, jak i przy budowaniu sieci gabinetów.

Informacje

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 797 585 000
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621

Referencje

5/5

Fachowa praca i dobre ceny

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diama rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsuonsetetur

Jan Kowalski
Prezes Resport Invest

Kontakt

Jeśli chcą Państwo przedstawić nam swój pomysł z chęcią podejmiemy się współpracy. Zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza lub kontaktu telefonicznego.

Polityka prywatności i inne zapisy prawne

SPECTAR21

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 503 322 062
Telefon: 515 800 448
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621