Realizacja fit outu biura z Primater

Fit out – definiujemy
przestrzeń na nowo.

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych działań i narzędzi. Fit out, w którym się specjalizujemy, należy do takich rozwiązań. Kompleksowa usługa obejmuje dostosowanie powierzchni biurowej do potrzeb najemcy i  wykończenia wnętrz pod klucz według założeń. Wielu Klientów pyta o fit out – co to jest i z jakich etapów się składa. Aranżacja biura to proces złożony, dlatego warto powierzyć go doświadczonym specjalistom.

Czym jest Fit-out?

Nie ma jednoznacznej definicji wyrażenia Fit-out. Na ogół przyjmuje się, że jest to aranżacja przestrzeni biurowych i publicznych zgodnie z określonymi przez zleceniodawcę założeniami i wykończenie wnętrza „pod klucz”. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest postawienie na jednego wykonawcę, co znacznie usprawnia proces i umożliwia realne skończenie prac w terminie. Fit-out jest jedną z najczęściej wybieranych usług spośród tych dostępnych w naszej ofercie. Primater specjalizuje się w wielobranżowej obsłudze, a realizowane przez nas przestrzenie powstają zgodnie z myślą inwestora.

Fit out powierzchni biurowych.

Fit-out powierzchni biurowych to jedna z naszych najczęściej wybieranych usług. W jej ramach zajmujemy się kompleksowym wykończeniem biura z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb inwestora. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Realizacja fit outu firmy z Primater
nowocześnie zaaranżowane biuro w Warszawie ujęcie 3

Generalny wykonawca Fit-out – Primater.

Generalny wykonawca to firma, która specjalizuje się w kompleksowym wykonywaniu remontów i prac budowlanych zleconych przez inwestora. Generalny wykonawca z reguły zobowiązuje się do wykonania wszystkich prac niezbędnych do ukończenia budowy bądź remontu, co zwalnia zleceniodawcę z konieczności szukania firm budowlanych do każdego etapu wykończenia. Primater świadczy usługi generalnego wykonawstwa, a dzięki doświadczeniu oraz elastyczności jesteśmy w stanie przekuć wizję klienta w rzeczywistość.

Fit-out Warszawa.

Wiele firm nie wie z kim skontaktować się w celu realizacji fit-outu w Warszawie. Okazuje się, że fit-out Warszawa to usługa, którą najlepiej powierzyć doświadczonym i zaufanym fachowcom. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zebranym kontaktom jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową usługę na każdym etapie realizacji, co przekłada się na komfort Inwestorów.

Jakie etapy obejmuje fit out?

Zanim przygotujemy projekt wykończenia wnętrz, realizujemy tzw. test fit, czyli rzut danej przestrzeni. Sprawdzamy, czy postawione założenia są wykonalne. Każdy detal ma dla nas znaczenie. Architekt wnętrz czuwa nad projektem, pilnujemy terminów i budżetu.

Po zakończeniu wszystkich prac, oddajemy w Wasze ręce przestrzeń skrojoną na miarę potrzeb nowoczesnej organizacji.

Definiujemy potrzeby
i oczekiwania Inwestora

Na tym etapie poznajemy specyfikę i obecną sytuację Twojej firmy. Dowiadujemy się, co jest dla Ciebie ważne i jakie wyzwania przed nami stawiasz.

Sprawdzamy
wykonalność projektu

To kolejny krok w procesie fit outu. Zanim przygotujemy projekt wykończenia wnętrz realizujemy tzw. test fit, czyli rzut danej przestrzeni. Sprawdzamy, czy postawione założenia są wykonalne.

Przygotowujemy
projekt koncepcyjny

Na tym etapie fit outu, tworzymy aranżacje biura i dobieramy elementy wykończenia wnętrz. W tym czasie powstaje również projekt budowlany i zajmujemy się uzyskaniem wszystkich pozwoleń.

Realizujemy prace budowalne i zarządzamy projektem

Każdy detal ma dla nas znaczenie. Zespół ekspertów od project managera, inżyniera budowy po fachowców wszystkich branż czuwa nad projektem. Pilnujemy terminów i budżetu.

Oddajemy gotową przestrzeń zgodną z projektem

Po zakończeniu wszystkich prac, oddajemy
w Wasze ręce przestrzeń skrojoną na miarę
potrzeb nowoczesnej organizacji.

Nowocześnie zaaranżowane biuro z Primater ujęcie 1

Każdy detal ma dla nas znaczenie. Zespół ekspertów od project managera, inżyniera budowy po fachowców wszystkich branż czuwa nad projektem. Pilnujemy terminów i budżetu.

Dlaczego warto zdecydować się na fit out?

Zlecenie remontu biura to oszczędność czasu i środków finansowych

 • W czasie, kiedy zajmujemy się koordynacją prac i optymalizacją kosztów inwestycji, inwestor może skupić się na rozwijaniu firmy. Powierzenie fit-outu profesjonalistom gwarantuje najwyższą jakość wykonywanej usługi, zadowolenie i pewność, że projekt zajmą się wyłącznie kompetentne i dokładne ekipy remontowe.

Fit-out to nie tylko przearanżowanie przestrzeni biurowej

 • Usługa może dotyczyć również jej optymalizacji w celu przystosowania do nowej organizacji czy systemu pracy, np. gdy część zespołu przechodzi na pracę zdalną.

Biuro staje się wizytówką firmy

 • Profesjonalna aranżacja biura pozwala stworzyć wyjątkową, nowoczesną przestrzeń, która stanie się wizytówką firmy i będzie odzwierciedlać charakter przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto postawić na Fit-out firmy?

Fit-out firmy to świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa, które potrzebuje odświeżenia przestrzeni biurowej w ekspresowym tempie. Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na fit-out, jednak tym najważniejszym jest przede wszystkim zlecenie usługi jednemu wykonawcy, co przekłada się na terminowość i możliwość konsultacji projektu na każdym etapie. Co ważne, fit-out firmy to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę –  jest to kompleksowa usługa, która nie wymaga stałego zaangażowania inwestora. Fit-out firmy obejmuje renowacje wnętrz siedziby przedsiębiorstwa i nadanie im nowoczesnego charakteru, co przekłada się na efektywność pracowników. Zapraszamy do kontaktu z Primater w celu podjęcia pierwszych kroków związanych z fit-outem firmy.

Co obejmuje fit out?

Fit-out to kompleksowe podejście do nowo aranżowanej powierzchni w taki sposób, by była ona jednocześnie w jak największym stopniu komfortowa i atrakcyjna wizualnie. Wykonuje się go, między innymi w biurach oraz innych obiektach publicznych, takich jak galerie handlowe, hotele, czy hale targowe.

Do usługi fit-outu wliczają się m.in.:

 • projekt koncepcyjny i projekt budowlany,
 • zamówienia i dostawa materiałów,
 • prace montażowo-budowlane:
  • montaż ścianek działowych i ścianek szklanych,
  • montaż stolarki drzwiowej
  • montaż sufitów
  • montaż podłóg podniesionych
  • montaż okładzin podłogowych
  • montaż okładzin ściennych
 • systemy bezpieczeństwa pożarowego,
 • wentylacja
 • instalacje elektryczne
 • montaż oświetlenia,
 • klimatyzacja
 • sieci IT,
 • telekonferencyjne systemy audio-video,
 • identyfikacja wizualna marki,
 • estetyka (zabudowy meblowe oraz meble ruchome)
 • kolorystyka i detale wykończeniowe

Fit out z Primater – co zyskujesz.

Jeden partner do wszystkich zadań
Sprawny przebieg prac w umówionym terminie
Opieka administracyjna i nadzór nad pozwoleniami
Ergonomiczna i funkcjonalna przestrzeń dla pracowników
Oszczędność czasu
Projekt zgodny z przyjętym budżetem

Zalety usługi fit out:

Współpraca z jedną firmą i korzystanie z jej doświadczenia

Podejmując współpracę w zakresie fit-out z generalnym wykonawcą klient współpracuje bezpośrednio z jedną firmą, która odpowiada za przygotowanie projektu, jego realizację i koordynację. Powierzenie całości prac określonemu podmiotowi przyczynia się do optymalizacji kosztów oraz czasu realizacji, a także zmniejszenia zaangażowania klienta do udziału w kluczowych kwestiach.

Oszczędność czasu

Generalny wykonawca wykonuje gotowy projekt pod klucz, odpowiadając m.in. za planowanie i nadzór nad całością realizacji prac budowlanych i prac instalacyjnych oraz ich koordynację. Jest on odpowiedzialny także za wsparcia w dostawach inwestorskich, m.in.  sprzętu medycznego. Dzięki współpracy z generalnym wykonawcą i jego sprawnej koordynacji prac firma może zaoszczędzić pod względem czasu nawet do kilku miesięcy.  

Nowoczesne aranżacje biura z Primater

Gwarancja terminowości i niezmienności budżetu

Generalny wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za projekt i przebieg fit-outu, w tym kompletność zamówień, dostawy oraz ewentualne braki, uszkodzenia produktów i gwarancje. Płatność realizowana jest do jednego podmiotu w ustalonym wspólnie harmonogramie i nie podlega zmianom w trakcie realizacji usługi.

Popularność fit outu.

W minionym czasie pojęcie fit-out zyskało na popularności, co wynika z rosnącej powierzchni biurowej w Polsce. Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2022 r. oddano do użytkowania 518 nowych budynków biurowych, co oznacza tendencję wzrostową o 8,8% względem 2021 r. Największy udział budynków biurowych odnotowano w województwach: mazowieckim (31,5% wartości krajowej), śląskim (13,9%) i dolnośląskim (10,1%). Za tę dynamikę rozwoju powierzchni biurowych odpowiada, m.in. powrót pracowników do biur oraz zwiększająca się liczba osób w zespołach. Jak wynika z przeprowadzonych analiz przez firmę AXI IMMO całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce wyniosła niemal 12,73 mln mkw. na koniec 1 kw. 2023 r. Z usługi fit-out korzystają nie tylko nowo otwierające się biura, również te, które potrzebują zaaranżować je w funkcjonalny i nowoczesny sposób, zarówno pod względem wizualnym, jak i technologicznym.

nowocześnie zaaranżowane biuro w Warszawie ujęcie 4

Kim jest generalny wykonawca budowlany?

Generalny wykonawca budowlany to firma zajmująca się kompleksową realizacją remontów, i zarządzaniem budowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu inwestorzy nie muszą się martwić o przebieg i postępy prac, a dodatkowo mogą mieć pewność, że te będą przebiegały sprawnie i zgodnie z wymogami zleceniodawcy. Każdy przedsiębiorca stawiający na generalnego wykonawcę budowlanego oszczędza czas i nerwy, które trzeba poświęcić na szukaniu ekip zajmujących się poszczególnymi segmentami wykończenia.

Jak powstał fit out?

Pojęcie fit-out jest wciąż nowe, a w Polsce zaczęło się upowszechniać na przestrzeni ostatnich lat. Chcąc otworzyć jego historię należy sięgnąć do genezy pojęcia biuro, które wywodzi się od francuskiego słowa bureau. Początkowo oznaczało ono ciemne grube sukno, którym przykrywano stół, następnie stolik do pisania, kancelarię, aż po nakrycie stołu, stół, pomieszczenie, w którym ten stół się znajduje, instytucję i zespół ludzi.

Z dostępnych danych, na które powołuje się firma Everspace, która zbadała historię biur, wynika, że w 1750 roku, jedynie 1% ludzi było pracownikami biurowymi, następnie w ciągu stu lat liczba ta wzrosła do 10%, a pod koniec XIX wieku dotyczyła ponad 50% ludności. Za datę przełomową uznaje się 1955 rok, kiedy to doszło do dynamicznego wzrostu osób zatrudnionych w biurach – liczyli oni 70% pracujących.

W 1853 roku Elisha Otis skonstruował pierwszy sprawny dźwig osobowy, napędzany silnikiem parowym. Urządzenie to ewoluowało w znaną nam dzisiaj windę, umożliwiającą budowę coraz to wyższych budynków biurowych. Przestrzenie dla pracowników zaczęły diametralnie się zmieniać w drugiej połowie XX wieku, kiedy to doszło do rozwoju przemysłowego, w którego trakcie kadra zarządzająca zaczęła odizolowywać się od osób pracujących fizycznie. To również moment, w którym pojawiły się pierwsze telegrafy, telefony, faxy, a następnie Internet.

Obecnie wiele biur dalej powiela znany w przeszłości układ przestrzeni biurowej, jednak XXI wiek to rozwój przede wszystkim open space’ów, gdzie zaczęto łączyć ludzi z różnych działów i departamentów. Dzisiejsze biura są coraz bardziej udoskonalane, oferując oddzielne strefy do relaksu i wyciszenia, jedzenia posiłków, integracji, czy organizacji spotkań biznesowych. Wszystkie te działania w zakresie nowoczesnej aranżacji przestrzeni składają się na fit-out.

Istotną rolę w projektowaniu biur mają obecnie:

Funkcjonalność i ergonomia

Bardzo ważny w aranżowaniu biura jest dobór stylistyki i mebli do rodzaju pracy, którą wykonują pracownicy. W przypadku, gdy dane stanowisko wymaga wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem komputera, należy wybrać krzesła z regulowaną wysokością siedziska i oparcia, które pozwolą na wygodne ustawienie ciała i uniknięcie bólu pleców czy szyi. Jeżeli pracownicy wykonują większość pracy w pozycji stojącej, warto zdecydować się na maty antypoślizgowe i odciążające stawy. W biurze niezależnie od metrażu należy dbać o estetykę i wygodę pracowników, wybierając meble, które tworzą harmonię.

Oświetlenie

W pracy biurowej sprawdzi się oświetlenie naturalne, jasne i równomiernie rozmieszczone. Jak wynika z wielu badań, odpowiednio oświetlone biuro sprzyja pracy i pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników.

Kolorystyka

Kolory zastosowane w biurze wpływają na nastrój i kreatywność pracowników. Najlepiej sprawdzają się jasne i stonowane barwy, przywołujące spokój i pomagające utrzymać skupienie.

Zlecenia fit out, za które odpowiadał Primater:

W Primater oferujemy kompleksowe przeprowadzenie fit-outu biura. Nasz zespół specjalistów wyróżnia się wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem w tego typu projektach. Wśród inwestycji, za które byliśmy odpowiedzialni w zakresie fit-outu są:

 • Nazwa inwestycji: Łódź, budynek REACT ul. Piłsudskiego 24
 • Powierzchnia inwestycji: 4000 m2
 
Zakres prac:
-ściany działowe 
-wykończenia ścian 
-montaż drzwi i ścian szklanych 
-montaże podłóg i posadzek 
-sufity podwieszane
fit out biura react w łodzi
fit out biura saggitarius
 • Nazwa inwestycji: Wrocław, budynek SAGITTARIUS ul. Sucha 2
 • Powierzchnia inwestycji: 2200 m2

Zakres prac:
-montaże podłóg i posadzek
-sufity podwieszane
-ściany działowe
-okładziny ścienne
-stolarka drzwiowa
-białe montaże

Informacje

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 797 585 000
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621

Referencje

5/5

Fachowa praca i dobre ceny

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diama rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsuonsetetur

Jan Kowalski
Prezes Resport Invest

Kontakt

Jeśli chcą Państwo przedstawić nam swój pomysł z chęcią podejmiemy się współpracy. Zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza lub kontaktu telefonicznego.

Polityka prywatności i inne zapisy prawne

SPECTAR21

Primater Sp. z o.o
Ul. Solec 18/B21,
00-410 Warszawa
NIP: 6391851603

Telefon: 503 322 062
Telefon: 515 800 448
E-mail: biuro@primater.pl

Kapitał zakładowy: 75.000,00 PLN
KRS: 0000209031
REGON: 278267621